8-9 Aralık 2018-2019 1. Dönem Açık Lise Soruları

2018-2019 1. dönem açık lise çıkmış sorular yayınlandı. AÖL çıkmış soruları aşağıdan online test olarak çözebileceğiniz gibi pdf olarak da indirebilirsiniz. Açık lise sınav soruları çözmeye başlamak için aşağıdan ders seçimi yapınız.


Aöl Sınav Sonuçları Sınav sonuçlarının açıklanma tarihi 5 Ocak 2019 olarak planlanmaktadır. Sınav sonuçları açıklandığında durumunuzu açık öğretim sistemi üzerinden kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yaparak sınav sonuçları ekranından görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca ALO 147 çağrı merkezi numarasını da arayarak sonucunuzu öğrenebilirsiniz. Sınav sonucuna itirazlarınızı, sınav sonuçlarının açıklandığı tarihten sonraki 10 gün içerisinde yapabilirsiniz. Sınav hakkında genel bilgi
Açık öğretim sınavında her dersten 20 soru sorulmaktadır ve yanlış verdiğiniz cevaplar doğru verdiğiniz cevapları etkilememektedir. Yani yanlışlarınız doğruları götürmez.
2018 1. Dönem AÖL Sınav Giriş Yerleri Sınav giriş yerleri, AÖL çalışma takviminde belirtilen tarihlerde öğrenci tarafından sisteme giriş yapılarak seçilir. Her sınav öncesinde öğrenci dilerse sınav giriş yerini değiştirebilir. Sınav merkezini değiştirmeyen öğrenci, daha önce girdiği sınav merkezinde sınava girir.

AÖL sınava girerken yanımızda bulunması gerekenler

  • AÖL kimlik kartı
  • Sınav giriş belgesi
  • Nüfus cüzdanı
  • Kalem ve silgi
AÖL kimlik kartınızı veya sınav giriş belgenizi almayı unutmuşsanız, salon yoklama listesinde isminiz varsa nüfus cüzdanı ile de sınava girebilir. 8-9 Aralık 2018 Açık Lise Sınav Sonuçları İtiraz Sınav sonucuna itirazlarınızı, sınav sonuçlarının açıklandığı tarihten sonraki 10 gün içerisinde yapabilirsiniz. Sınav sonucuna itiraz edebilmek için Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin,
  • T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Ankara-Beşevler veya
  • Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Ankara-Merkez veya
  • Türkiye Halk Bankası A.Ş. Ankara-Küçükesat
şubelerinden birine 20 TL ücret yatırmanız gerekmektedir. İtiraz ücreti yatırıldıktan sonra itiraz dilekçesi ile banka dekontu aşağıdaki adrese gönderilerek itiraz yapılır.

İtiraz Adresi:

ÖLÇME, DEĞERLENDİRME ve SINAV HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Konya Yolu Üzeri (Gazi Hastanesi Karşısı) 06500 Teknikokullar / ANKARA İtiraz Dilekçesi 8 Aralık Açık Lise 1. Oturum Sınav Soruları
8 Aralık AÖL sınav soruları yayınlandığında buradan pdf olarak indirebilecek ve online olarak çözebileceksiniz.
9 Aralık Açık Lise 2. Oturum Sınav Soruları 9 Aralık AÖL sınav soruları yayınlandığında buradan pdf olarak indirebilecek ve online olarak çözebileceksiniz.
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x